Loading...

Menu

Menu

Kosmetyki dla kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią

Kosmetyki dla kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią

Kosmetyki dla kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią

Przychodzi taki moment w życiu każdej kobiety, kiedy zaczyna myśleć o tym, aby zostać mamą. Kiedy taka decyzja zapadnie, a pewnego dnia na teście ciążowym pojawią się dwie kreski, zaczyna się nie tylko piękny, ale i trudny czas w życiu kobiety…  

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża, a następnie czas karmienia piersią, to niezwykle ważny okres, gdyż mleko mamy ma dla układu odpornościowego dziecka kardynalne znaczenie. Dbając o piersi musimy zwracać większą uwagę na kosmetyki, jakich używamy. W tym szczególnym czasie nasze hormony szaleją, skóra staje się bardziej wrażliwa i bolesna, i zdarza się, że kosmetyki, których używałyśmy do tej pory mogą okazać się nieodpowiednie. Ciąża a później czas karmienia piersią, to nie jest najlepszy moment na testowanie nowości. Dlatego, wiele kobiet decyduje się na kosmetyki naturalne, które w swoim składzie mają bardzo przyjazne i przebadane składniki. Wtedy, najlepiej zwracać większą uwagę na skład takich kosmetyków i wybierać te, które zostały stworzone z naturalnych i prostych składników, bo tylko takie będą miały satysfakcjonujące i odżywcze działanie na nasze ciało. Żyjemy w czasach, kiedy coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, abyśmy stali się większymi sprzymierzeńcami natury, a ona odwdzięczy się obdarowując nas swoimi bogactwami. Dlatego wiele osób korzysta z tych dobrodziejstw i udając się na zakupy do drogerii wybiera tylko te naturalne i przyjazne kosmetyki. To one stanowią też szczególne miejsce w koszyku zakupowym ciężarnej, czy karmiącej piersią kobiety. Naturalne kremy, żele, czy różnego rodzaju nowoczesne żelowe okłady. Dbając o swoje ciało, kobiety ciężarne mogą korzystać z preparatów zawierających, np. Pantenol, glicerynę, alantolinę czy olejek jojoba i z ziaren pszenicy. Wiele takich kosmetyków nie przenika do skóry właściwej i zatrzymuje się na poziomie naskórka. Warto też sięgać po produkty, które można wykonać w domu, różnego rodzaju maseczki, np. z drożdży. Można także ulżyć zmęczonej i niewyspanej twarzy okładem ze świeżego ogórka. 

Warto też wspomnieć, że w czasie ciąży może wystąpić ból piersi pojawiający się podczas procesu, gdy organizm przestawia się na karmienie piersią . W kość przyszłej mamie dają brodawki sutkowe, które podczas zmian hormonalnych mogą sprawiać ból. Wtedy na taką dolegliwość możemy zastosować okłady z kapusty na pierś, bo stawiając bezpieczeństwo dziecka i swoje na pierwszym miejscu, to właśnie ten naturalny sposób przyniesie kobiecie w ciąży ogromne ukojenie. A warto wiedzieć, że istnieje też naturalny kosmetyk przeznaczony do ujędrniania piersi posiadający  w swoim składzie właśnie wyciąg z liści kapusty np. żelowy okład z kapusty na ból piersi – ciąża i karmienie, który jest skutecznym i łatwym w aplikacji, produktem kosmetycznym wykorzystywanym w pielęgnacji, przywracaniu elastyczności i łagodzeniu bólu związanego z wrażliwością skóry piersi i podrażnieniem brodawek. Preparat jest bezpieczny dla kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią.

Jak radzić sobie z bólem sutków podczas karmienia piersią – przyczyny bólu piersi?

Przyczyny bólu piersi są wielorakie: w czasie ciąży może nasilać się także ból sutków, co jest spowodowane zmianami hormonalnymi w ciele ciężarnej kobiety a w późniejszym etapie przez wytwarzane mleko mamy . Ból sutków w ciąży jest zatem zjawiskiem naturalnym i może pojawić się około 5 tygodnia ciąży i trwać do jej końca. Dodatkowo w czasie karmienia piersią, ból sutków może być spowodowany przez ssące niemowlę co moż również spowodować bolesność brodawek. Wtedy piersi są bardzo wrażliwe i nabrzmiałe, co jest spowodowane rozrostem gruczołów sutkowych. Takie dolegliwości można łagodzić zimnymi okładami, natryskami. Można także używać odpowiedniej bielizny. 

Jakie kosmetyki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią?

Omawiając temat kosmetyków dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, należy także wspomnieć o składnikach kosmetyków, których powinno się unikać zarówno w ciąży, jak i w czasie karmienia piersią. Niestety, mogą one okazać się niebezpieczne dla naszego maluszka. Zatem, co należy wyeliminować? Wśród takich składników można wymienić, np. witaminę A (składnik występujący w wielu kremach przeciwzmarszczkowych), kwasy (salicylowy, migdałowy, glikowy), parabeny, filtry UV. 

I nadszedł ten dzień! Na świecie pojawia się nasze wyczekane maleństwo!!!

I podobnie, jak w ciąży, to zarówno piękny, ale i trudny czas dla kobiety… Piękne chwile bliskości z dzieckiem, mogą stać się dużym utrudnieniem, kiedy podczas karmienia piersią pojawia się ból piersi… Co wtedy???… I tu, z pomocą może przyjść znowu “matka natura”. Najbardziej znanym i tradycyjnym sposobem są okłady z kapusty na pierś lub gotowy żelowy okład z kapusty na stany zapalne piersi. Taki okład na pierś z kapusty ma dobroczynne działanie i może być stosowany w stanach zapalnych, bólach i obrzękach, co może mieć miejsce w początkowym etapie karmienia piersią. Stosując okład z kapusty na pierś, mamy pewność, że jest to bezpieczny i naturalny sposób radzenia sobie z uciążliwym problemem. Ten sposób znany jest od wielu lat i stąd wiemy, że przynosi upragnioną ulgę na wszelkie dolegliwości związane z bólem czy obrzękiem piersi. A co najważniejsze – nie zaszkodzi mamie, a przede wszystkim dziecku. 

Karmienie piersią – hat tricki

Podczas karmienia piersią może dojść do uszkodzenia sutków, w wyniku niewłaściwego przykładania niemowlaka do piersi. Wówczas brodawki mogą pękać lub krwawić. Aby złagodzić cierpienie i ból , warto stosować odpowiednie silikonowe nakładki. Jeśli jednak dolegliwości nie będą zanikały, a będą coraz silniejsze- należy zastosować pewne “chwyty”. Trzeba częściej przystawiać dziecko do piersi, wtedy ilość pokarmu będzie systematycznie się zmniejszać i piersi nie będą tak pełne. Należy także pamiętać, aby karmić niemowlę mniej bolącą piersią. Zalecane jest także posmarowanie brodawek własnym mlekiem i poczekać do jego wyschnięcia. Należy także zwracać szczególną uwagę na higienę piersi i codziennie myć piersi ciepłą wodą, a także przecierać brodawki solą fizjologiczną. Oprócz podstawowej higieny, można także skorzystać z dostępnych kosmetyków naturalnych, które posiadają odpowiednie certyfikaty, np. żelowych okładów z kapusty na stany zapalne piersi. Ważne jest to, że podczas ich stosowania można karmić piersią, gdyż nie szkodzi to maleństwu, a mamie przynosi ulgę!

Zatem, drogie Panie – głowy i piersi do góry!!! Niczym się nie zrażajmy, bo dostępność środków łagodzących bolesne dolegliwości jest ogromna, a widok uśmiechniętej buźki i pełen brzuszek naszego maleństwa – wart jest każdego poświęcenia!!!

Powiązane wpisy

Close Menu
×
×

Cart