Loading...

Menu

Menu

Rynek kosmetyków wegańskich

Rynek kosmetyków wegańskich

Co to są kosmetyki wegańskie? Kosmetyki wegańskie nie zawierają żadnych odzwierzęcych składników, więc przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę (ani dzikie, ani laboratoryjne, ani hodowlane. Produkty nie są (!) testowane na zwierzętach.

Kosmetyki wegańskie, jak już wiemy, nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Ich produkcja nie krzywdzi żadnego zwierzęcia – to pierwsza i najważniejsza pobudka, dla której której warto wybierać wegańskie kosmetyki do ciała, twarzy, włosów i makijażu.  

Rynek kosmetyków wegańskich

Omawiając temat kosmetyków naturalnych, przyjrzyjmy się bliżej kosmetykom wegańskim, które należą do innej kategorii kosmetyków naturalnych.

Kosmetyki wegańskie nie zawierają żadnych odzwierzęcych składników, więc przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę (ani dzikie, ani laboratoryjne, ani hodowlane. Produkty nie są testowane na zwierzętach.

Kosmetyki wegańskie, jak już wiemy, nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Ich produkcja nie krzywdzi żadnego zwierzęcia – to pierwsza i najważniejsza pobudka, dla której warto wybierać wegańskie kosmetyki do ciała, twarzy, włosów i makijażu.  

Przy produkcji kosmetyków wegańskich mają zastosowanie rygorystyczne zasady, które definiują tą kategorię. I tak. Przy produkcji tej grupy kosmetyków nie wolno do ich produkcji wykorzystywać:

  • elementów pozyskiwanych z kości,
  • chrząstek i ścięgien zwierząt hodowlanych i morskich,
  • śluzu ślimaka,
  • jedwabiu wytwarzanego przez jedwabniki,
  • miodu, wosku pszczelego i propolisu,
  • jajek,
  • jogurtu, mleka i mlecznych produktów. 

W kosmetykach wegańskich nie umieszcza się nawet tych składników zwierzęcych, które są pozyskiwane w sposób nieszkodliwy dla zwierząt. 

Reasumując, warto stosować kosmetyki wegańskie, ponieważ – dbając o zwierzęta i otaczający nas świat – świadomie to wspomagamy. Skład tych kosmetyków jest naturalny i najczęściej te składowe pozyskiwane są z roślin i minerałów. Pakowane są w przyjemne dla oka i biodegradowalne opakowania. Producenci kosmetyków wegańskich zadowalają nas naturalnością i skutecznością swoich wyrobów. Obecnie, dostępność tych wyrobów jest ogromna. Możemy wybrać nie tylko kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy, ciała czy włosów, ale także mamy do wyboru szereg kosmetyków do makijażu. Wybierając kosmetyki naturalne wegańskie – mamy świadomość, że działamy w zgodzie z naturą, która nas otacza i która jest nam bardzo potrzebna! 

Czy warto sięgać po polskie kosmetyki naturalne?

Warto przyjrzeć się polskiemu rynkowi kosmetyków naturalnych. Przeglądając różne blogi, czy strony poświęcone temu rynkowi kosmetycznemu, możemy zauważyć, że polskie marki kosmetyków naturalnych cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są to bowiem produkty o wysokiej jakości, tworzone z naturalnych składników przez ludzi o nietuzinkowej wiedzy w tym zakresie i potrafiących profesjonalnie wykorzystać otaczające nas skarby natury. Ponadto, polskie kosmetyki naturalne, w tym kosmetyki wegańskie to także produkty tworzone w oparciu o tradycję w połączeniu z najlepszymi osiągnięciami kosmetologii oraz osiągających standard certyfikowanych kosmetyków naturalnych.

Przyglądając się drogeryjnym półkom z kosmetykami naturalnymi, możemy zauważyć, że jest już sporo firm wytwarzających właśnie takie kosmetyki. Posiadają one w swoim składzie najlepsze naturalne składniki pochodzące z ekologicznych upraw.

Naturalnie: polskie kosmetyki!

Warto wypróbować nasze polskie kosmetyki naturalne! “Cudze chwalicie, swego nie znacie” – No właśnie… Kierując się nie tylko zamiłowaniem do natury, ale także patriotyzmem – próbujmy tego, co polskie i przede wszystkim dobre.

Do kąpieli użyjmy naturalnego mydła, do włosów – naturalnego, nieziemsko pachnącego szamponu. Wybierając się na spotkanie – zróbmy makijaż, do którego użyjemy naturalnego tuszu czy szminki. Kosmetyki do makijażu stały się bardzo popularne, dzięki swojemu naturalnemu składowi. Wiele z nich, to kosmetyki mineralne, które nie uczulają i nie powodują podrażnień. Warto wypróbować podkładów, korektorów, pudrów, różów czy cieni do powiek, które oprócz upiększania służą do pielęgnacji skóry twarzy. 

Dużą popularnością cieszą się także akcesoria do makijażu, np. pędzle.

Przy pielęgnacji ciała warto również zadbać o piersi i poznać stosunkową nowość, czyli żel do pielęgnacji piersi Brassipharma , którego skład ma głębokie korzenie w sprawdzonych recepturach babcinych opierających się o wyciąg z kapusty.  

Polski rynek kosmetyków naturalnych, to bogaty i różnorodny wybór. To produkty z najlepszych składników, tworzone przez specjalistów i miłośników naturalności, a przede wszystkim przez ludzi, którzy “wkładają w to całe swoje serce”! Dzięki temu, każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Próbujmy, używajmy i postawmy na polski rynek kosmetyków naturalnych! 

Powiązane wpisy

Close Menu
×
×

Cart